Pojemnik na ciasto – który najlepiej wybrać

Wykonywanie ciast i wypieków, staje się już niemal tworzeniem dzieł sztuki. Dzisiejsze torty i ciasta charakteryzują się wymyślnymi dekoracjami i kształtami, sprawdzającymi się na różne okazje, m.in. urodziny lub rocznice. Jednak droga z kuchni na wystawne stoły może okazać się wyboista i pełna zakrętów. Jak w takim razie odpowiednio zabezpieczyć konstrukcję ciasta przed zniszczeniem, w trakcie transportu? Sklepy przygotowały pełną gamę różnorodnych pojemników na ciasta, wyróżniających się kolorami, przeznaczeniem i kształtami. W jaki sposób wybrać odpowiedni pojemnik, cech, na które należy zwrócić uwagę, jest kilka.

Metal, plastik czy papier?

Pierwszym atrybutem pojemnika, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze, jest materiał, z którego jest wykonany. Obecnie oferta zapewnia nam różnorodne pudełeczka i opakowania. To, na jaki materiał należy postawić, w pełni zależy od dystansu i czasu, jaki ma przebyć ciasto. Papier ze względu na swoje właściwości nada się tylko na transport krótkodystansowy i z zachowaniem ostrożności przy logistyce.

Plastik o wiele lepiej sprawdzi się jako pojemnik. Możliwe szczelne zamknięcie zapewni dłuższą świeżość wypieków, dodatkowo lepiej uchroni tort przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na metal należy postawić, gdy pojemnik ma również odgrywać rolę dekoracyjną. Ciasto odkryte spod metalowej pokrywy, na pewno nada większej wyniosłości wydarzeniu niż uniesienie plastikowej pokrywki.

Kształt i wielkość

Istotnym z punktu widzenia ciasta jest kształt i wielkość pojemnika https://nettrading.pl/pojemniki-na-ciasto. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że źle dopasowany pojemnik, może spełnić zgoła odwrotną funkcję do zamierzonej, tj. wypieki transportowane w za dużym pojemniku mogą zostać uszkodzone poprzez przemieszczenie się wewnątrz.

Należy zatem zadbać o maksymalne ograniczenie ruchliwości obiektu w środku pojemnika. Istotny jest również uchwyt zamontowany w pojemniku. Powinien być solidny i mocny, minimalizujący zniszczenie kilkugodzinnej pracy.

Możesz również polubić…