Filtr do ekspresu przelewowego – który będzie najlepszym rozwiązaniem?

Na jakość kawy przyrządzonej w ekspresie przelewowym duży wpływ na rodzaj wykorzystanego filtru. W tej kategorii można odnaleźć akcesoria wykonane z różnych materiałów. Poszukując modelu dostosowanego do swoich potrzeb warto zwrócić uwagę na właściwości poszczególnych rodzajów. Jak wybrać filtr do ekspresu przelewowego, który okaże się właściwą opcją?

Czym różnią się od siebie filtry do kawy?

Wśród dostępnych i chętnie wybieranych opcji można odnaleźć sączki papierowe, materiałowe, metalowe i wykonane z tworzyw sztucznych. Poszczególne modele posiadają nieco inne właściwości ze względu na co sprawdzą się w odmiennych sytuacjach. Filtry z papieru są jednorazowe. Decydując się na filtr do ekspresu przelewowego należy więc zawsze pamiętać o zaopatrzeniu się w odpowiedni zapas akcesoriów. Za ich zaletę można uznać brak konieczności czyszczenia i łatwość użycia. Są one też uznawane za bardzo skuteczne. Przed zastosowaniem takiego sączka trzeba go jednak zalać wrzątkiem. W innym wypadku kawa mogłaby mieć posmak papieru.

filtr do ekspresu przelewowego w kształcie stożka

Jaki filtr wielokrotnego użytku warto wybrać?

W tej kategorii pojawiają się sączki wykonane z materiału, metalu i tworzyw sztucznych. Pierwsze z nich są miękkie i posiadają niewielkie oczka. Dzięki temu również uznaje się je za bardzo skuteczne. Korzystające z nich osoby nie muszą obawiać się przedostania fusów do naparu. Pranie takich filtrów może być jednak dość pracochłonne. Elementy o sztywnych ściankach często posiadają odrobinę większe otwory, przez co drobinki fusów mogą sporadycznie przedostawać się do kawy. Egzemplarze z tej kategorii bardzo łatwo poddaje się jednak czyszczeniu. Biorąc pod uwagę cechy charakterystyczne poszczególnych sączków można ustalić, które najlepiej sprawdzą się w danej sytuacji. Dobrane w przemyślany sposób z pewnością będą wygodne w użyciu.

Możesz również polubić…