Porcelana z Ćmielowa dla każdego domu

Porcelana to rodzaj materiału, który nigdy nie wyjdzie z mody. Pozwala tworzyć efektowne przedmioty użytkowe i subtelne ozdoby do eleganckich przestrzeni mieszkalnych. wyroby porcelanowe kojarzone są z luksusem, gracją i niezwykłym powabem. Dlatego też bibeloty wykonane z tego surowca są w stanie uświetnić każde wnętrze. Porcelana cieszy się  nieustannym zainteresowaniem kupujących i prawdziwych estetów. Zestawy obiadowo – kawowe marki Ćmielów to już klasa sama w sobie, gdyż firma jest rozpoznawalna, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Niejedna gospodyni domowa marzy o takiej zastawie. Jeśli ktoś by zapytał, z czego słynie porcelana Ćmielów, odpowiedź mogłaby być tylko jedna: z kunsztu, perfekcji i robiących wrażenie wyrobów.

Klasyczne perełki

Wśród naczyń promowanych przez wytwórnię w Ćmielowie na wyróżnienie zasługują głównie te, które operują klasycznym wzornictwem i stonowaną kolorystyką. Udowadniają bowiem, że siła i urok tkwią w prostocie. Wiele jest zastaw obiadowo – kawowych utrzymanych w czystej bieli, bez dodatków, sztukaterii i wymyślnych zdobień. To oferta skierowana do fanów tradycji i utylitarnego wymiaru naczyń kuchennych. Najczęściej operuje się tu kulistymi kształtami talerzy i filiżanek. Skromność w każdym calu nie wyklucza elegancji. W przypadku takich nieskomplikowanych zestawów tym bardziej rzuca się w oczy staranność wykonania. Nic nie umknie wnikliwemu obserwatorowi, jeśli powierzchnie naczyń nie są pokryte maskującymi deseniami. W ten sposób firma Ćmielów pokazuje, że jej produkty nie potrzebują żadnej zasłony dymnej, bo są po prostu wykonane nienagannie i zgodnie z zasadami rzemiosła. 

Nowoczesne naczynia

Oczywiście projektanci z Ćmielowa posługują się także inwencją twórczą w nieustannym wymyślaniu i kreowaniu nowych wzorów, które mają zaskakiwać i dawać poczucie posiadania rzeczy unikatowych. Oryginalne kształty naczyń w połączeniu z fantazyjnymi wzorami i swoistą zabawą z konwencją mają być propozycją dla indywidualistów, którzy zawsze poszukują nieoczywistych środków wyrazu. Tego typu zestawy obiadowo – kawowe sprawdzą się u ludzi z wysublimowanym i nieco ekscentrycznym wyczuciem smaku. Do zestawu można dokupić interesujące porcelanowe figurki, które świetnie będą się prezentowały w salonie. Porcelana nie jest produktem dla wszystkich, lecz dla tych, którzy rozumieją jej wyjątkowość i uniwersalność. Wytwórnia Ćmielów udowadnia od lat, że z porcelany można wykonać praktycznie wszystko, co mieści się w granicach wyobraźni twórcy.

Seria pogięta 

Tworem absolutnie nieszablonowym i niespotykanym jest Seria pogięta, czyli grupa naczyń, wazonów i produktów ozdobnych, w której projektanci dali popis swej elastyczności, Wyroby z tej serii mają płynną fakturę i wyglądają, jakby ze stanu stałego miały za chwilę przejść w stan ciekły. Jest to mistrzowskie zastosowanie technologii trójwymiarowej do produkcji naczyń i przedmiotów z porcelany, Poszczególne przedmioty dają optyczne złudzenie ruchu i dynamizmu. To z pewnością kolekcja na miarę potrzeb użytkowników bardzo nowoczesnych, ceniących sobie futurystyczny charakter produktów.

Możesz również polubić…