Częste pytania odnośnie kuchenek indukcyjnych

Choć kuchenki indukcyjne cieszą się obecnie przeogromną popularnością, nawet wśród sławnych kucharzy, to wiele osób ciągle waha się przed ich zakupem. Dotyczy to tak samo właścicieli zakładów gastronomicznych, jak i osób trzecich, które chciałyby zamontować wygodną kuchnię we własnym mieszkaniu. Największym wątpliwościom podlegają trzy aspekty kuchenki indukcyjnej, o których można przeczytać poniżej.

Czy indukcyjna kuchnia gastronomiczna jest bezpieczna?

Spora grupa osób jest sceptycznie nastawiona do podgrzewania posiłków za pomocą prądu elektromagnetycznego. Prawda jest jednak taka, że kuchenki indukcyjne nie tylko są nieszkodliwe dla jedzenia, ale również są bezpieczniejsze od innych rodzajów kuchenek. W końcu samo urządzenie praktycznie nigdy się nie nagrzewa, co zmniejsza ryzyko poparzenia się w kuchni do minimum. Jest to szczególna zaleta dla rodzin z dziećmi, które często dotykają tego czego nie powinny w kuchni.

Jak wydajne są kuchnie indukcyjne?

Choć gastronomiczne kuchnie indukcyjne ze sklepu gastronet24.pl bywają bardzo drogie, to nie można powiedzieć złego słowa o kosztach ich eksploatacji. Kuchenka indukcyjna przesyła około 90% ciepła bezpośrednio do garnka lub patelni, co sprawia, że energia cieplna praktycznie wcale się nie marnuje. Oczywiście przyspiesza to również czas przyrządzania potraw za pomocą indukcyjnej kuchenki, a co za tym idzie, można w ten sposób zużyć znacznie mniej prądu. Dlatego indukcyjne technologie są cenione szczególnie w zakładach gastronomicznych, gdzie stanowią swego rodzaju inwestycję.

Ceny kuchenek indukcyjnych

Tak jak można przeczytać w poprzednim akapicie nowe kuchenki indukcyjne nie należą do najtańszych. Ich ceny są oczywiście zależne od wielu czynników i sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych. Choć dolna granica wynosi czasami zaledwie kilkaset złotych, nie warto kupować tak tanich urządzeń. Bardzo szybko się one psują, co sprawia, że kupujący wyrzuca pieniądze w błoto. Porządna kuchnia indukcyjna do domowego użytku kosztuje dwa-trzy tysiące złotych.

Możesz również polubić…