Foremki silikonowe- niezbędnik każdej gospodyni

Każda szanująca się gospodyni domowa wie, że formy do pieczenia ciast i przepysznych babeczek są niezbędnikiem w kuchni. Nie tylko można w nich bezpiecznie upiec ciasto, ale co najważniejsze nadać mu pożądany kształt i wygląd. Obecnie na rynku do wyboru jest ogromna ilość foremek, które różnią się między sobą przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane. Niemniej jednak to właśnie foremki silikonowe wydają się być najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego?

Największe zalety foremek silikonowych

Foremki silikonowe zyskały sobie szerokie grono zwolenniczek. Okazuje się, że nie dzieje się tak bez powodu, gdyż mają one cały szereg zalet. Przede wszystkim foremka silikonowa jest niezwykle odporna na działanie wysokich temperatur, a także nie przesiąka zapachami.

foremka silikonowa

Co więcej, powierzchnia silikonowa zapobiega przez przywieraniem ciasta, więc każdy placek czy babeczka, po upieczeniu, w prosty i łatwy sposób opuści foremkę bez naruszenia brzegów wypieku. Warto dodać, że foremki silikonowe występują w różnych kolorach, więc mogą również stanowić niezwykłą ozdobę kuchni.

Różne kształty foremek silikonowych

Foremki silikonowe zadbają również o to, by wypieki przyjmowały odpowiednie kształty. Szczególną popularnością cieszą się foremki silikonowe serca, w różnych rozmiarach, które pozwalają na wypieczenie ciast lub babeczek na szczególne okazje jak np. na Walentynki czy na rocznicę ślubu.

Dzięki temu każde ciasto będzie miało kształt idealnego serca, a w połączeniu ze słodkim smakiem, zapewni odpowiedni pakiet doznań.

Możesz również polubić…