Mikser ręczny czy wielofunkcyjny blender?

Zakup sprzętu AGD nie jest prostym zadaniem zwłaszcza jak nie posiada się dużych środków finansowych i wolnego miejsca w kuchni. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają urządzenia wielofunkcyjne, które można wykorzystać przy wielu różnych pracach. Osoby, które poszukują ciekawej alternatywy dla zaawansowanych robotów kuchennych mogą wybrać mikser ręczny albo blender wielofunkcyjny.

Jaki sprzęt wybrać?

Jeżeli mikser będzie użytkowany dość rzadko to oczywiście nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na zaawansowany sprzęt. Do większości prac kuchennych w zupełności wystarczy prosty mikser ręczny (tu) z podstawowymi zestawem końcówek. Godne polecenia są także miksery do których będzie można w razie potrzeby dokupić dodatkowe akcesoria. Dobrym wyborem jest sprzęt, który można obsługiwać tylko jedną ręką i który posiada specjalny system niwelowania zachlapani w czasie pracy.

Jakie końcówki?

Funkcjonalność mikserów ręcznych w dużym stopniu zależy od końcówek, które można zamontować. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście standardowe mieszadła, które zbudowane są z cienkich drucików połączonych krzyżowo. Dużym zainteresowaniem cieszą się również mieszadła z taśmą, które wyróżniają się szerokością drucików. Dzięki szerokiej taśmie można nie tylko dokładniej, ale również zdecydowanie szybciej wymieszać poszczególne produkty. Mieszadła z taśmą dokładnie rozbijają poszczególne grudki ciasta. W kuchni przydać mogą się także mieszadła gruszkowe. Mowa tutaj oczywiście o końcówkach balonowych, które do złudzenia przypominają owoc gruszki. Charakterystyczny kształt umożliwia dokładne wymieszanie składników, które znajdują się na spodzie misy. Wielu producentów oferuje także powyginane końcówki, gdzie druciki powyginane są w różne strony.

Dodatkowa misa ze stojakiem

Dobry mikser ręczny powinien posiadać specjalną misę ze stojakiem zaokrągloną wewnątrz, dzięki czemu możliwe jest dokładne mieszanie i ugniatanie. Aby wybrać porządną misę należy zwrócić uwagę nie tylko na jej jakość wykonania, ale również na pojemność. Największym zainteresowaniem cieszą się misy plastikowe/metalowe o pojemności od 2 do 5 litrów. Godne polecenia są misy z dodatkową pokrywką, która ułatwia przechowywanie produktów w lodówce. Jeżeli mikser ręczny będzie bardzo często używany w kuchni to najlepiej wybrać misę obrotową. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu sprzęt pracować będzie samodzielnie. Dużym atutem mikserów z misą jest również to, że można dodawać poszczególne składniki podczas mieszania.

Możesz również polubić…