Bieżniki na ławę – efektowny dodatek do salonu i jadalni

Ozdobne serwety i bieżniki to idealny sposób na pomysłowe i gustowne udekorowanie wnętrza salonu czy jadalni. Dostępne są w bardzo różnorodnych kolorach i wariantach, a niektóre z nich mogą być nawet plamoodporne. Bieżniki na ławę można także wykorzystać w inny sposób, np. jako dekoracja klasycznego obrusu na szczególną okazję.

Wąskie i efektowne serwety na ławę lub stół

Bieżnik to rodzaj serwety, który charakteryzuje się podłużnym i dość wąskim kształtem. Oczywiście może różnić się zarówno długością, jak i szerokością, dlatego koniecznie należy zmierzyć ławę czy stół, na którym ma być rozkładany. W zależności od jego rodzaju sprawdzi się jako samodzielna dekoracja, ale może być również wykorzystany jako dodatkowa ozdoba stołu w jadalni, którą rozkłada się na obrusie – wtedy najlepiej wybrać bieżniki na ławę (sprawdź) w jednolitym i kontrastowym kolorze lub różniące się odcieniem, np. te czerwone, złote i srebrne świetne sprawdzą się na Boże Narodzenie czyniąc nakrycie stołu jeszcze bardziej uroczystym i eleganckim.

Jaki bieżnik na ławę do salonu?

Są one dostępne w bardzo różnych fasonach i kolorach. Szczególnie pięknie prezentują się bieżniki na ławę obszyte koronką lub całe wykonane z koronki – jeśli do tego jest to rękodzieło, to jeszcze większe robią wrażenie. Mogą być także haftowane lub posiadać inne efektowne dodatki, np. frędzle, kokardki, plisy, a nawet koraliki. Będą one idealnym dodatkiem do klasycznych wnętrz, a także takich w stylu rustykalnym czy boho – wszystko zależy od fasonu bieżnika.

Jeśli bieżnik ma pełnić funkcje nie tylko dekoracyjne, ale również praktyczne, to warto wybrać taki rodzaj materiału, któremu nie zaszkodzi wielokrotne pranie i prasowanie. Niektóre materiały mogą być również plamoodporne. Warto o tym pomyśleć, jeśli bieżnik ma być dość intensywnie eksploatowany. Aby dopasować je stylistycznie do wnętrza, można kierować się, np. kolorem zasłon, dywanu, tapicerki na meblach czy dekoracyjnych poduszek i narzut – dzięki temu stworzy się dopełniającą się całość stylistyczną.

Możesz również polubić…