Młynek do przypraw. Jak wybrać?

Różne przyprawy pomagają nam nadać potrawom magiczny, subtelny smak i aromat. Ostry imbir, ostra papryka, pachnący cynamon, aromatyczna bazylia, delikatna gałka muszkatołowa – to niepełna lista przypraw i przypraw o niepowtarzalnym smaku. Oczywiście, można kupić wszystkie te przyprawy w sklepie i zmielić je samemu. Ale smak jest nieskończenie bogatszy, jeśli doprawisz go świeżo zmielonymi przyprawami. To właśnie dlatego młynki do domowej roboty żywności – aby zachować oryginalny smak i aromat.

Jak wygląda młynek do pieprzu?

młynek do pieprzuMłynek do pieprzu to urządzenie z przezroczystym pojemnikiem i mechanizmem, dzięki któremu jednym ruchem zmielisz swoje ulubione przyprawy i nadasz najlepszy smak swojej potrawie.

Młynki do przypraw występują w dwóch wersjach, a różnorodność w projektowaniu jest ogromna. Różnią się one kolorem, materiałem i kształtem. Istnieją produkty żeliwne, plastikowe, szklane, ceramiczne, metalowe, a nawet drewniane. Młynki ręczne lub mechaniczne mielą przyprawy, przesuwając kamień młyński za pomocą uchwytu lub pokrywy, w zależności od konstrukcji i obudowy akcesorium.

Zobacz młynek do pieprzu w tym miejscu, szeroka oferta dobrego sprzętu.

Rodzaje młynków do przypraw

Obecnie w świecie akcesoriów kulinarnych istnieją dwa rodzaje młynków do przypraw – ręczne (mechaniczne) i elektryczne. Co jest lepsze – młyny mechaniczne czy elektryczne, trudno powiedzieć. Każda z opcji ma swoje zalety.

Młynek elektryczny to młyn z kamieniem młyńskim (podwójne koło do mielenia), który jest napędzany silnikiem elektrycznym znajdującym się wewnątrz konstrukcji. Jest on aktywowany przez proste naciśnięcie przycisku lub czujnika i jest zasilany bateriami lub wewnętrznym akumulatorem.

Kolejną zaletą młynów elektrycznych jest to, że mogą one mieć różne tryby mielenia, od drobnego do grubego, co jest bardzo wygodne dla gospodyni domowej. Elektryczna wersja domowego gadżetu do pieprzu lub soli to łatwa opcja na zmielenie dowolnych przypraw, korzeni bez dodatkowego wysiłku.

Możesz również polubić…