Rondel do zadań specjalnych

Podczas wyposażenia kuchni warto zwracać szczególną uwagę na estetyczny wygląd poszczególnych produktów oraz ich funkcjonalność. W tym przypadku warto zatem rozważyć zakup rondla, który łączy w sobie cechy typowego garnka oraz patelni. Podczas jego wyboru należy ocenić kilka cech, które przełożą się na późniejsze wygodne użytkowanie, w tym choćby możliwość mycia w zmywarce. Zatem, jak wybrać rondel idealny?

Rondel idealny 

To jaki wybrać rondel z takich typów: https://ostry-sklep.pl/rondle zależy w głównej mierze od potrzeb i oczekiwań użytkownika. Niemniej jednak wśród wielu z nich panuje przekonanie o tym, że idealny rondel powinien być łatwy w czyszczeniu. 

Rondel, który można myć w zmywarce

Zmywarka to sprzęt, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Choć jeszcze do niedawna była ona synonimem luksusu, obecnie staje się niemalże standardem. Możliwość mycia rondla w zmywarce ma zatem dla wielu klientów kluczowe znaczenie podczas podejmowania decyzji odnośnie jego zakupu. Należy jednak pamiętać o tym, że w wielu wypadkach choć garnek teoretycznie mógłby być myty w zmywarce, to nie producent jednak tego nie zaleca. Wynika to z faktu, że silne detergenty zawarte w kostkach do zmywarek mogą naruszać strukturę garnka, zwłaszcza jego dno. Ponadto, należy pamiętać o tym, że rondle wykonane z żeliwa, miedzi czy stali nie powinny być myte w zmywarce.   

Rondel, który można wstawić do piekarnika  

Możliwość podpieczenia potrawy w piekarniku to dla niektórych użytkowników cecha, która brana jest pod uwagę przy zakupie rondla. Większość garnków zazwyczaj bez szwanku wytrzymuje temperaturę dochodzącą do 250°C, jednak zawsze warto stosować się do wskazówek producenta. 

Garnek, który jest kompatybilny z płytą indukcyjną

Z uwagi na to, że płyta indukcyjna jest coraz chętniej i powszechniej wybieranym asortymentem, podczas wyboru garnków warto sprawdzać ich przeznaczenie. Może się bowiem okazać, że nie są one dostosowane do technologii indukcyjnej. Należy zatem zawsze analizować oznaczenia umieszczone na spodzie garnka lub w instrukcji dostarczonej przez producenta.

Może Ci się również spodoba