Dobry i solidny korkociąg do wina

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie pewne spotkania bez obecności wina. Wystawne kolacje, eleganckie bankiety, czy też zwykłe, ale jakże miłe spotkania w domu przy butelce dobrego wina. No tak, ale żeby napić się dobrego wina, potrzebny będzie dobry korkociąg. Tylko dzięki niemu będzie można poznać smak zawartości butelki.

Tradycyjny korkociąg do otwierania wina

korkociąg do wina

Niektórzy mówią, że jest to model tradycyjny, a inni nazywają go po prostu motylkiem. Niezależnie od tego, jaką poda się nazwę, jest to jeden z najczęściej spotykanych korkociągów do wina. Składa się on z metalowej tulei, kołnierza, a także z zębatej przekładni i dwóch ruchomych ramion. To właśnie przez te boczne ramiona, korkociąg nazywany jest motylkiem. Warto dodać, że służy on nie tylko do otwierania wina. Dzięki temu, że posiada on na górze specjalną rączkę, można nim otwierać również szklane butelki z piwem.

Teraz jednak należy skupić się na winie – zresztą, jak sama nazwa korkociągu mówi. Lepiej wybierać taki model, który wykonany jest ze stali aluminiowej. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że wytrzyma on zdecydowanie dłużej.

Zabawny korkociąg

W związku z tym, że potrzeby konsumentów zmieniają się w szybkim czasie, na rynku można znaleźć również zabawne modele korkociągów do wina. Tak, nawet za pomocą tak małego detalu można ubarwić sobie życie. Nawet takie gadżety są w stanie zbudować atmosferę. Przyciągają one od razu wzrok. Nie tylko, jeżeli chodzi o domowników, ale również inne osoby, które przychodzą w gości.

Niezależnie od modelu, zawsze warto mieć w szufladzie korkociąg do otwierania wina ze sklep.technica.pl.

Możesz również polubić…