Wybieramy maselniczkę

W każdym domu jest maselniczka, czasami są dwa takie naczynka. Może to być ładne i funkcjonalne naczynie do przechowywania masła. Najczęściej jest szklane lub ceramiczne, bywa też metalowe lub z tworzywa. Wybór takich maselniczek jest szeroki, a niejedna osoba jest zachwycona takim naczyniem. Pokrywka zabezpiecza masło przed zabrudzeniem czy topieniem się. Masło w maselniczce można przechowywać w lodówce i pożegnać się z masłem w papierze, które prezentuje się nieestetycznie i nie wygląda dobrze. Lepiej kupić maselniczkę i mieć ją do przechowania masła czy margaryny. Nieraz na takiej maselniczce sa zabawne napisy lub np. słowo butter, czyli masło w języku angielskim. Kolorystyka może być różnorodna: biała, kremowa, ecru czy też niebieska, brązowa lub czerwona – zależnie od pozostałych naczyń oraz ich barw.

Jaką maselniczkę kupić?

Najlepsza będzie maselniczka:

* szklana – gładka lub zdobiona grawerunkiem

* kryształowa we wzory

* ceramiczna – na przykład z ceramiki bolesławieckiej malowanej w pawie oczka lub inne wzory typowe dla tej ceramiki

* drewniana ceramiczka także jest bardzo przydatnym urządzeniem, ale trudniej zachować ją w czystości niż maselniczkę szklaną, ceramiczną czy porcelanową

* ze stali nierdzewnej, która zapewnia masłu świeżość oraz nie zatrzymuje zapachów – takie maselniczki są trwałe, nie biją się, wystarczą na wiele długich lat.

W takich ceramiczkach masło nie przykleja się do pojemnika, a szkło lub ceramika są łatwe do mycia. Można też nabyć ceramiczkę z porcelany, elegancką, ładnie przygotowaną do codziennego stosowania. Jeśli ktoś nie ma w domu maselniczki to może położyć masło na talerzyku, ale to nie to samo. Nie ma przykrycia, nie jest tak praktyczny, jak maselniczka, czyli naczynie przeznaczone do przechowywania masła, margaryny czy innego tłuszczu do smarowania pieczywa. 

W eleganckim domu maselniczka jest koniecznością, bez niej nie da się żyć i funkcjonować na co dzień. To konieczność i o tym nigdy nie wolno zapominać. Dobre naczynie to wyjątkowa jakość na dowolny czas. 

Możesz również polubić…