Imbryki do herbaty – jakie warto wybierać?

Imbryki do herbaty to popularne naczynia służące do przyrządzania tego naparu. Różnorodne przedmioty z tej kategorii umożliwiają parzenie zarówno herbaty, jak i kawy. Bogata oferta przedstawia produkty w różnych kształtach i z odmiennymi wzorami. Tworzone są również z wielu surowców. Na co zwrócić uwagę wybierając imbryk do herbaty?

Imbryki – Trwałe i bezpieczne produkty

imbryki

Poszukując dzbanka, który spełni wszystkie oczekiwania, zaleca się przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z jakiego go wykonano. Wśród popularnych modeli odnaleźć można produkty ceramiczne, porcelanowe, szklane, żeliwne lub wyprodukowane z tworzyw sztucznych. Warto decydować się na elementy, które gwarantują bezpieczeństwo zdrowia użytkowników. Odpowiednim wyborem będą naczynia z atestowanych surowców. Najczęściej wybieranymi modelami są szklane i ceramiczne imbryki. Posiadają one bowiem korzystny stosunek jakości do ceny. Są również przedmiotami godnymi zaufania. Porcelanowe modele są droższe i nieco bardziej kruche. Uznaje się je za wyjątkowo pożądane i zalecane do przyrządzania wysokiej jakości naparów. Imbryki żeliwne również posiadają wiele zalet. Jedną z nich jest długie utrzymywanie wysokiej temperatury napoju.

Imbryki z filiżankami i podgrzewaczami

Dostępne dzbanki do herbaty mogą posiadać wiele dodatkowych funkcji. Jednym z najbardziej modnych dodatków jest imbryk z filiżanką. Dzięki ustawieniu naczyń, filiżanka nagrzewa się w czasie parzenia herbaty. Dobrym pomysłem są również dzbanki z możliwością podgrzewania.

Może Ci się również spodoba