Fotele skandynawskie – stylowe i wygodne

Jedną z największych zalet stylu skandynawskiego jest udane połączenie funkcjonalności i dbałości o estetykę. Północne wnętrza zachwycają stylem, przytulnością, a jednocześnie oferowanym komfortem. Te same cechy charakteryzują skandynawski fotele: jednocześnie piękne, oryginalne, wygodne i solidne. Jak wybrać fotel typu scandi najlepszy do swojego mieszkania? Gdzie szukać ładnych foteli skandynawskich?

Co cechuje oryginalne fotele skandynawskie?

Styl skandynawski słynie z prostoty i stawiania na komfort. Nie oznacza to jednak nudy. Często uwagę przykuwa ciekawa forma czy nietypowe wykończenie. Przytulność nadają meblom również naturalne tkaniny czy przyjemne dla oka, często nawiązujące do natury kolory.

Fotele skandynawskie w DutchHouse występują w wielu wydaniach: wygodne uszaki, mniejsze fotele do przyjmowania gości, bujaki, fotele z plastiku, na drewnianych nóżkach, obite miękkim materiałem. Wybór jest ogromny, więc każdy znajdzie coś dla siebie. To, co wyróżnia fotele typu scandi, to solidność, ponadczasowość i niezwykły komfort.

Jaki fotel skandynawski wybrać?

Czym się kierować przy wyborze fotela skandynawskiego? Po pierwsze, trzeba się zastanowić, jaka ma być jego podstawowa funkcja. Do wypoczynku przed telewizorem czy z książką idealny będzie fotel typu uszak albo fotel bujany, który zapewni wygodne podparcie pod kręgosłup i głowę. Do przyjmowania gości lepszy będzie mniejszy, łatwy w przenoszeniu fotel, który można bez problemu dosunąć np. do stolika.

Jeśli chodzi o estetykę czy kolor, trzeba dopasować mebel do wystroju wnętrza. Najlepiej będzie prezentował się taki, który będzie tworzył z nim spójną, harmonijną całość.

Gdzie szukać mebli w modnym stylu scandi?

Meble skandynawskie proponują liczne salony meblowe, a także mniejsze sklepiki z meblami wypoczynkowymi. Największy wybór foteli skandynawskich mogą jednak zaoferować sklepy specjalizujące się w stylu nordyckim – te działają i stacjonarnie, i w sieci.

W ofercie znajdują się często meble oryginalnie skandynawskie, pochodzące od tamtejszych projektantów, nierzadko kultowe i pojawiające się w większości projektów skandynawskich mieszkań czy domów.

Może Ci się również spodoba