Jak zorganizować szuflady w kuchni?

Dobra organizacja to podstawa dla wszystkich, którzy cenią swój czas. Czas spędzony w kuchni na przygotowywaniu zdrowych, pożywnych i smacznych posiłków to czas bardzo ważny, ale nie powinniśmy spędzać go tam zbyt wiele. Jest przecież tyle ciekawszych i bardziej kreatywnych form spędzania wolnego czasu. Dlatego przestrzeń w naszej kuchni musi być dobrze zorganizowana i praktyczna. 

Porządek w szafkach i szufladach

O tyle, o ile zagospodarowanie przestrzeni w pomieszczeniu nie jest dużym problemem, to zagospodarowanie miejsca w szafkach i szufladach owszem. Skąd my to znamy? Garnki, miski i talerze przeplatające się po szafkach raz tu, raz tam. Sztućce porozrzucane po całej szufladzie i wieczny brak odpowiedniego miejsca na dodatkowe małe sprzęty. To zmora każdej kuchni. 

Organizer na sztućce

Odpowiednie miejsce na sztućce, podzielone na widelce, noże, łyżki i łyżeczki. Organizer na sztućce to nic skomplikowanego, zwykła wkładka włożona do naszej szuflady a tak ułatwia życie. Takie organizery mogą być wykonane z plastiku, drewna czy metalu – w zależności od preferencji. Koszt takiego organizera jest naprawdę niewielki.

Przyprawniki

Pojemniki na przyprawy to popularny dodatek do kuchni. Zazwyczaj spotkać można stojące przyprawniki, które jednocześnie zdobią nasze kuchnie. Istnieją jednak na rynku również pojemniki na przyprawy do szuflady. To niezwykle prosta forma, pozwala na odpowiednie przechowywanie przypraw w niewidocznym miejscu. Idealne rozwiązanie dla minimalistów, którzy nie chcą trzymać na blacie zbyt wielu niepotrzebnych rzeczy.

Dobra organizacja to przede wszystkim sposób na zaoszczędzenie cennego czasu. Warto zainwestować więc w przydatne i estetyczne dodatki.

Może Ci się również spodoba