Słodki obiad

Obiady na słodko są szczególnie popularne wśród dzieci, ale warto pamiętać o tym, by nie podawać im posiłków, które zawierają sam cukier. Warto robić obiady na bazie wybarwionych owoców, które dzięki swojej dojrzałości są bardzo słodkie. Popularnymi potrawami z użyciem owoców są między innymi naleśniki i racuchy z jabłkami, które są pysznym posiłkiem i można się nimi najeść naprawdę do syta. Oczywiście tego typu dania nie zastąpią pełnowartościowego obiadu i mogą być spożywane raz na kilka dni bądź na zimno w postaci deseru.

Ciekawe pomysły

Pomysły na obiad podobne do tych przychodzą nam najczęściej do głowy po zobaczeniu ciekawej reklamy w telewizji bądź po wysłuchaniu opowieści kogoś znajomego. Bardzo często dostajemy na coś mocnej ochoty i postanawiamy, że po prostu musimy to zrobić. Jednym z najprostszych obiadów, które można przygotować są bardzo popularne w Polsce naleśniki. Jest to bardzo uniwersalne danie, które możemy nadziać tak naprawdę na słodko i na słono. Naleśniki z dżemem i serem są jednak najpopularniejsze i należą do czołówki wśród deserów. 

Obiady w szkole

Obiady w szkole bardzo często mogą nas zawodzić i jest to spowodowane przede wszystkim tym, że jesteśmy przyzwyczajeni do pysznego jedzenia w rodzinnym domu i u wielu babci. Babcie potrafią nas szczególnie zaskakiwać tym, że mają bardzo oryginalne pomysły na obiad i często są w stanie przyrządzić coś, czego jeszcze do tej pory nie jedliśmy. Starsze osoby bardzo często wykorzystują do posiłków kwiaty i inne naturalne składniki.

Może Ci się również spodoba