Kieliszki do wódki – co warto wiedzieć?

Na półkach sklepowych jest bardzo wiele kieliszków do wyboru, ale pamiętać należy o tym, że nie wszystkie z nich nadają się do serwowania wódki. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo na jakie kieliszki do wódki postawić. 

W jakich kieliszkach należy serwować wódkę?

Tradycyjne kieliszki do serwowania wódki bardzo często przypominają mini szklaneczki o dość walcowatym kształcie. Można znaleźć również kieliszki na nóżce, które do złudzenia przypominają klasyczne kieliszki do wina. Jeżeli chodzi o samą pojemność kieliszków do wódki to waha się ona od 25 ml do 50 ml. 

O czym należy pamiętać?

Czystą wódkę podaje się najczęściej dość mocno zmrożoną, dlatego też warto wcześniej schłodzić kieliszki w lodówce albo zamrażarce. Wódkę kolorową podaje się z kolei w pokojowej temperaturze. Warto wspomnieć również i o tym, że kieliszki powinny być napełnione w taki sposób, aby do krawędzi brakowało około 3-5 milimetrów. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że w kieliszkach bez nóżki można podawać jedynie czystą wódkę. Kieliszki do wódki z nóżką przeznaczone są zarówno do wódki czystej, jak i smakowej. 

Czekoladowe kieliszki

Na imprezie doskonale sprawdzą się czekoladowe kieliszki jednorazowe, które są jednocześnie doskonałą zagryzką. Kieliszki tego typu mogą okazać się również wspaniałym pomysłem na prezent. Producenci kieliszków chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co roku oferują oryginalne i nietuzinkowe kieliszki, które potrafią mile zaskoczyć.

Kieliszki do wódki dostępne w ofercie sprzedażowej w tym miejscu.

Możesz również polubić…