Szybkie desery

Przyrządzanie deserów w domu jest szczególnie popularne wtedy, gdy posiadamy dzieci i chcemy zrobić im coś pożywnego, tak by nie kupować im pożywienia z dodatkiem chemii spożywczej, której jest obecnie mnóstwo w wielu produktach. Dlatego też do łask po wielu latach trafiają takie klasyki jak kisiel czy budyń. Są to pożywne desery, do których możemy wrzucić świeże owoce jak i owsiankę oraz mnóstwo składników, które można w łatwy sposób przemycić do żołądka dzieci.

Przygotowanie deserów

Przygotowanie budyniu i kisielu jest bajecznie proste i nikt nieb powinien mieć z tym żadnego problemu. Aby kisiel był pyszny i wyszedł zgodnie z przepisem powinniśmy zagotować czajnik gorącej wody i zalać proszek z opakowania, a potem postępować zgodnie z instrukcjami. Najczęściej kisiel ze sklepu posiada już w składzie cukier, ale na wszelki wypadek warto się upewnić i w razie czego dodać go do naszej mikstury. Niektórzy zamiast cukru starają się używać miodu albo stewi, które według badań są nieco zdrowsze od popularnego w każdym domu cukru. 

Smaczny budyń

Do przygotowania budyniu powinniśmy użyć zamiast wody mleka. Tutaj zamiast czajnika przyda nam się specjalny garnek, w którym mleko nie przypali się od spodu. Do gotującego się mleka warto również dodać troszkę masła, które w razie naszego zagapienia się zapobiegnie przypaleniu. Masło nada również delikatnego i gładkiego smaku budyniowi. Do salaterek z tym pysznym deserem warto będzie dodać troszkę dżemu bądź świeżych owoców, które dodadzą daniu wyglądu i smaku.

Zdjęcie w artykule to model czajnika pochodzący z ostry-sklep.pl

Możesz również polubić…