Z jakiego materiału powinien być wykonany kubek termiczny?

Kubki termiczne są jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego podróżnika. Zapewniają ciepłą herbatę lub kawę nawet przez wiele godzin, co bardzo skutecznie poprawia komfort i jakość podróżowania. Pomimo jednak dużej popularności tego typu gadżetów, nadal mało powszechna jest wiedza na temat tego, z jakiego powinny być one wykonane materiału.

Najważniejszy jest materiał!

Kubki termiczne: https://ostry-sklep.pl/kubki-termiczne potrafią różnić się od siebie kształtami, pojemnościami i sposobami zamykania. To, co jednak jest w nich najważniejsze, to rodzaj materiału, z którego zostały wykonane, ponieważ to właśnie z tej cechy bezpośrednio wynika jakość, trwałość i czas zatrzymywania ciepła.

Na rynku znaleźć można wersje kubków termicznych wykonanych ze szkła, plastiku lub stali nierdzewnej. Szkło ma zdecydowanie najlepsze właściwości utrzymywania ciepła, jednak jest jednocześnie najbardziej kruche. Wersja plastikowa na plus wybija się z pewnością ceną, jednak jej właściwości termiczne są często bardzo dyskusyjne, natomiast kubek termiczny wykonany z nierdzewnej stali będzie wytrzymały, o dobrych właściwościach termicznych, lecz jednocześnie dość ciężki i drogi.

Co jeszcze się liczy?

Oczywiście materiał wykonania to nie wszystko, dlatego też warto przed zakupem zwrócić uwagę na takie sprawy jak szczelność danego kubka, co zabezpieczać będzie przed zalaniem przechowywane w plecaku inne rzeczy, jak np. ubrania. Warto też pamiętać o tym, aby dobrać konkretny model pod kątem pojemności. Dla kogoś półlitrowy kubek może być mały, a dla kogoś innego zdecydowanie za duży.

Może Ci się również spodoba