Gotowanie w terenie

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie wszyscy będziemy chcieli się wybrać w jakąś podróż. Posiadając już rodziny i małe dzieci, nie zawsze chcemy wyjeżdżać na drugi koniec świata i coraz modniejsze stały się proste i przyjemne pikniki w naszym kraju. Polska potrafi zaskoczyć swoim pięknem i nie musimy wcale daleko wyjeżdżać, by zobaczyć wyjątkowe miejsca, które spodobają się nie tylko nam, ale i naszym dzieciom. Gdy planujemy biwak i wybieramy się na kilka dni pod namioty, warto zadbać o kilka ważnych kwestii, dzięki którym wypad okaże się bardziej udany.

Gotowanie na łonie natury

Jeśli posiadamy tak zwanego kampera, czyli samochód, w którym możemy zarówno gotować, jak i dobrze się wyspać, to z gotowaniem i przyrządzeniem nie będzie żadnego problemu i będzie to wyglądać tak prosto, jak w naszej domowej kuchni. Jeśli jednak lubimy nutkę adrenaliny i chcemy poczuć prawdziwą przygodę, to oprócz namiotów warto zabrać w podróż kilka akcesoriów, które umilą nam spędzanie czasu na łonie natury. W zależności od tego, jakie posiłki mamy zamiar przyrządzić i co będzie naszą główną potrawą, powinniśmy wybrać w sklepie składniki, które mają długi termin przydatności. Warto również rozejrzeć się za jedzeniem w słoiczkach bądź puszkach z grubego materiału. Do tego typu puszek nie dociera słońce i jedzenie nie powinno się zepsuć.

Oprócz jedzenia powinniśmy się wyposażyć w małą butlę gazową, a najlepiej jeśli będzie to specjalna kuchenka, którą można kupić w lepszych marketach. Jest ona podgrzewana małą butlą gazową, które można do woli wymieniać i powinna posłużyć nam na co najmniej kilku najbliższych wyjazdach. Na tak przygotowanej kuchence możemy przyrządzić w plenerze wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Fasolka z zasmażką po bretońsku, bigos czy inne popularne potrawy nie powinny być problemem. Tylko deszcze nie będzie naszym sprzymierzeńcem wakacyjnego wypadu pod namioty, ale i na takie okoliczności są przewidziane rozwiązania i warto zakupić duży parasol, który można wtedy rozłożyć.

Może Ci się również spodoba