Plastikowe i tekturowe opakowania na ciasto

Obdarowanie wszystkich gości ciastem jest jedną z ważnych tradycji weselnych. Obecnie słodkości wkłada się do specjalnych pojemników na ciasto weselne i obdarowuje nimi gości, dziękując im tym sposobem za przybycie na uroczystość. Każde pudełko na ciasto wygląda oryginalnie oraz niezwykle ciekawie, jeśli zostanie przyozdobione miłym akcentem. Warto na takim takim opakowaniu przykleić specjalną naklejkę z podziękowaniem lub okazjonalnym wierszykiem.

Jaki wybrać pojemnik na ciasto weselne?

Obecnie na rynku są dostępne dwa podstawowe rodzaje pudełek na ciasto weselne. Pierwsze z nich to plastikowe, a drugie to papierowe pudełko na ciasta weselne. Oba rodzaje robią ostatnio ogromną furorę i są bardzo pożądane na każdej uroczystości weselnej. Wybierając opakowania na ciasta warto wziąć pod uwagę kwotę, jaką możemy przeznaczyć na ich zakup. Ponadto warto zastanowić się, jak ważna jest dla nas estetyka samych pudełek.

Plastikowe pojemniki

Plastikowe pudełka są najczęściej wybierane przez te młode pary, które uważają, że kupowanie kartonowych pudełek nie ma sensu, gdyż goście weselni i tak szybko wyrzucą je do śmieci. Niemniej jeśli zdecydujemy się na tego typu opakowania, to warto ozdobić je ciekawymi naklejkami. Plastikowe pojemniki najczęściej występują w sprzedaży w dwóch standardowych wymiarach takich jak: 20x14x8cm – 15X15X8cm.

Papierowe pudełka

Zwolennicy tych opakowań przykładają ogromną uwagę do tego, aby poszczególne elementy wesela były ze sobą spójne oraz eleganckie. Papierowe opakowania występują w wielu wzorach oraz kolorach, dzięki czemu nie ma żadnego problemu z dopasowaniem ich do stylistyki oraz kolorystki wesela. Co więcej składanie takich pudełek jest niezwykle proste, a kartoniki są bardzo wytrzymałe. Dzięki możliwości częściowego złożenia tych pudełek – bez wpiętej rączki – istnieje możliwość zaoszczędzenia miejsca w lodówce oraz wygodnego transportowania wielu pudełek jednocześnie.

Może Ci się również spodoba