Gastronomiczne hity – akcesoria

Akcesoriów kuchennych na rynku jest mnóstwo. Każde akcesorium ma przede wszystkim za zadanie ułatwiać pracę w kuchni, przyśpieszać przygotowanie posiłków, jak również sprawiać, że przyrządzenie jedzenia jest prostsze, łatwiejsze.

Nie każdy urodził się znakomitym kucharzem i potrafi ocenić, chociażby czas pieczenia mięsa, temperaturę oleju czy wody wykorzystywanej do przygotowania posiłków. Termometr kuchenny, to jedno z funkcjonalnych rozwiązań, akcesoriów, jakie warto mieć pod ręką. Nie są to drogie akcesoria, więc wyposażenie kuchni w termometr kuchenny z pewnością nie obciąży budżetu domowego, a może znacznie ułatwić przygotowanie dań mięsnych, jak również innego typu produktów poddawanych obróbce termicznej. Termometry kuchenne są wyposażone w termometr:
• analogowy,
• elektroniczny.
Także w charakterystyczny metalowy szpikulec, za pomocą którego mierzona jest temperatura.

Czy listwy magnetyczne na noże sprawdzają się równie dobrze jak termometry?

Kolejnym użytecznym rozwiązaniem w kuchni będzie listwa magnetyczna na noże, jaka wykorzystywana jest głównie do utrzymywania noży w jednym miejscu. Za pomocą wbudowanych magnesów listwa magnetyczna na noże może utrzymać komplet noży kuchennych. Takie rozwiązanie, choć jest najczęściej praktykowane w gastronomii, znajduje swoje zastosowanie w domowych pomieszczeniach kuchennych. Listwy magnetyczne na noże to niewielkie listwy wykonane z metalu wyposażone w magnezy utrzymujące elementy metalowe w określonej pozycji – pionowej.

Może Ci się również spodoba