Jakie formy do pieczenia warto mieć w swojej kuchni

Osoby lubiące piec i gotować, co chwilę kupują do swojej kuchni jakieś nowe akcesoria, dzięki którym prace idą sprawnie i szybko. Z pewnością warto jest się zaopatrzyć w różnego rodzaju formy do pieczenia, aby móc przygotowywać słodkie i słone wypieki. Poniżej przegląd najpopularniejszych form z ich opisem.

Formy do pieczenia tart

Jedna z najbardziej popularnych form do pieczenia to ceramiczna lub metalowa foremka na tartę. Takie foremki mają charakterystyczne brzegi, są raczej niewysokie, najczęściej wykonane z ceramiki. Tarty to bardzo proste i szybkie ciasta, które można przygotować w wersji deserowej oraz obiadowej, dlatego też warto zaopatrzyć się w taką formę.

Formy do pieczenia silikonowe

Coraz więcej form do pieczenia można również kupić w wersji silikonowej. Silikonowe formy do pieczenia tart, muffinów czyli biszkoptowych babeczek, babek, to jedne z najbardziej popularnych. Są trochę droższymi formami, jednak ciasta pieczone z nich nie przywierają oraz zwykle też nie przypalają się. Bardzo łatwo jest je wyjąć z formy po upieczeniu, a foremek nie trzeba wcześniej smarować żadnym tłuszczem. Poza tym można zmywać je w zmywarce.

https://www.aledobre.pl/627,Formy_do_pieczenia_ciast/

Tortownice

Tortownice to formy do pieczenia, które są chyba w każdym domu, bo przecież wypiekanie biszkoptu zajmuje tylko chwilę, a na jego bazie można przygotować wiele pysznych ciast. Tortownice warto mieć przynajmniej w dwóch rozmiarach. Większa tortownica przyda się do pieczenia blatów na torty. Mała tortownica będzie idealna do przygotowywania ciast ucieranych, idealnych do popołudniowej kawy.

Garnki do pieczenia chleba

Warto wspomnieć o jeszcze jednym rodzaju formy do pieczenia, mianowicie mowa tu o garnku do pieczenia chleba. Współcześnie coraz więcej osób postanawia samodzielnie wypiekać pieczywo, a zatem taki ceramiczne lub żeliwny garnek do wypieku bochenków będzie jak znalazł.

Możesz również polubić…