Nowoczesne maszynki do makaron z regulacją

zdjęcie maszynki do makaronu

Osoby, które w najbliższym czasie planują zakup nowej maszynki do makaronu w pierwszej kolejności powinny postawić na modele z regulacją, które w domowej kuchni sprawdzą się najlepiej.

Regulacja sprzętu

Dzięki regulacji można w bardzo prosty i szybki sposób zmienić nie tylko szerokość wałka, ale również ustawienia zespołu tnącego. W ten bardzo prosty i wygodny sposób można przygotować wiele rodzajów makaronów, a nawet pierogi. Olbrzymią zaletą rozsuwanych tarcz jest także to, że można je w wygodny sposób i bardzo dokładnie wyczyścić.

Dodatkowe nakładki

Dobre markowe maszynki do makaronu ze stali powinny mieć również dodatkowe nakładki, które znacząco ułatwią codzienną pracę w kuchni. Dzięki nakładkom będziemy mogli przygotować nie tylko makaron do spaghetti, ale również popularne muszelki, tagliatelle albo wstążki. Bardzo wielu producentów oferuje do swoich urządzeń specjalne nakładki do pierogów albo faworków.

Waga urządzenia

W dzisiejszych czasach porządna maszynka do makaronu wykonana jest najczęściej ze stali nierdzewnej, dlatego też może sporo ważyć. Najlepszym wyborem są takie urządzenia, których waga nie przekracza 2 kg. Nowa maszynka to inwestycja na lata, dlatego też nie warto oszczędzać na sprzęcie.

Możesz również polubić…