W jaki sposób nakładać lody za pomocą łyżki do lodów?

Nakładanie zamrożonych lodów wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Aby ułatwić sobie to zadanie warto postawić na profesjonalną łyżkę do nakładanie lodów, która ułatwi i przyśpieszy to zadanie.

Jak prawidłowo nakładać lody gałkowe?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, aby wykonywać szybkie i zdecydowane ruchy. Jest to bardzo ważne zwłaszcza, gdy korzysta się z pomocy metalowej łyżki do lodów i gorącej wody. Formowanie perfekcyjnych kulek lodowych przy pomocy specjalnej łyżki nie powinno być żadnym większym wyzwaniem. Większość gałkownic wyposażonych jest w specjalny uchwyt, który swoim nietypowym kształtem znacząco ułatwia trzymanie i nakładanie lodów. Wysokiej klasy łyżka do lodów jest niezbędnym gadżetem nie tylko w profesjonalnej lodziarni, ale również w domu każdego miłośnika zimnych deserów. Przy odpowiednim doświadczeniu można szybko wyczarować prawdziwe lodowe dzieła sztuki, którymi zaskoczymy swoich sąsiadów i znajomych.

Pozostałe akcesoria do lodów

Aby przygotować porządny deser przyda się nie tylko oryginalna łyżka do lodów, ale również wiele innych akcesoriów na które warto postawić. Przydać mogą się między innymi miksery, foremki albo shakery. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także specjalne tarki do czekolady, dzięki którym możemy wzbogacić nasze desery lodowe o pyszną czekoladę. Oprócz dodatkowych akcesoriów warto zainwestować także w dekoracyjną zastawę stołową. Zaawansowane osoby mogą pozwolić sobie również na zakup specjalnego palnika do crème brûlée.

Możesz również polubić…