Jak wybrać kieliszki do wody?

Kieliszki do wody często to inaczej goblety. Są to okazałe kieliszki o zróżnicowanych kształtach. Różnią się także materiałem, z którego są wykonane oraz zdobieniami. Przy wyborze kieliszków do wody należy kierować się własnym gustem, wyglądem reszty posiadanej zastawy, a także rodzajem okazji, przy których serwowana będzie woda.

Rozmiar kieliszków do wody

Kieliszki do wody Bokono są największe spośród rodzajów oferowanych kieliszków. Ich pojemność waha się między 200 ml, a nawet 450 ml. Do wody kieliszki podaje się niezależnie od serwowanego trunku. Warto wziąć to pod uwagę planując zakup — zabierają one miejsce na stole. Osoby dysponujące mniejszą przestrzenią powinny rozważyć zakup mniejszych kieliszków.

Wygląd kieliszków do wody

Goblety mają najbardziej zróżnicowane kształty spośród wszystkich kieliszków. Niektóre kieliszki do wody przypomina te do wina. Oznacza to, że czasza oparta jest na smukłej, dosyć wysokiej nóżce. Występują jednak też bardziej pękate kieliszki o krótkich masywnych nóżkach, Są one bardziej zbliżone wyglądem do pucharków na lody lub szklanek do whisky. Przy zakupie warto pomyśleć o preferencjach domowników i gości i dobrać je stylistycznie do reszty zastawy.

Materiały, z których zrobione są kieliszki do wody

Najczęściej używane materiały to kryształ, szkło hartowane lub sodowo-potasowe. Najpiękniej prezentują się kieliszki kryształowe, są one jednak najdroższe i najbardziej delikatne; wymagają mycia ręcznego i przecierania. Z kolei kieliszki wykonane ze szkła sodowo-potasowego można myć w zmywarce — niestety z reguły z czasem matowieją.

Możesz również polubić…