Jakie silikonowe formy warto sobie kupić?

Pieczenie to hobby bardzo wielu osób, wbrew pozorom nie tylko kobiet. Osoby, które uwielbiają przygotowywać słodkie wypieki, często kupują do swojej kuchni nowe akcesoria, dzięki którym ich twórcze działania są jeszcze bardziej przyjemne. Kto lubi piec, powinien kupić sobie wygodne formy silikonowe, w których ciasto zawsze równomiernie wyrasta, a następnie łatwo się z nich wyjmuje.

Formy na babki
Aby babka się pięknie udała, potrzebna jest do tego między innymi dobra forma. Formy silikonowe sprawdzają się idealnie do wypieku babek, warto zatem zaopatrzyć się w jedną lub dwie, jeżeli często przygotowuje się babki drożdżowe albo piaskowe.

Formy na muffiny
Muffinki to babeczki, które można upiec w dosłownie pół godziny, nie dziwi zatem fakt, że tak wiele osób przygotowuje je nawet co kilka dni. Silikonowe formy na muffiny to zatem bardzo dobry zakup, dzięki któremu babeczki będą miały idealny kształt, oraz nie odkształcą się podczas wyciągania. Oczywiście do silikonowych form na muffinki należy włożyć jeszcze papilotki, a zatem papierowe foremki, w których ciasteczko zostaje po wyjęciu go z formy silikonowej.

Formy na keks
Formy na podłużne ciasta, nazywane potocznie keksówkami, to kolejne formy silikonowe, które warto sobie kupić. Można w nich upiec nie tylko słodkie ciasto, ale też chleb albo pasztet. To zatem bardzo uniwersalna i przydatna rzecz w kuchni, która z pewnością będzie często używana.

Może Ci się również spodoba