W jaki sposób podawać desery?

Pyszny deser to bez wątpienia wspaniałe zwieńczenie każdego posiłku. Nie od dziś wiadomo jednak, że jemy nie tylko ustami, ale również oczami. Właśnie dlatego każdy deser wydaje się smaczniejszy jeśli zostanie podany w niebanalny i wyjątkowy sposób. Jak zatem przygotować pyszny deser, który będzie zachwycał także wizualnie?

Co może jeszcze bardziej poprawić humor jeśli nie własnoręcznie wykonany deser, który zachwyca oczy oraz podniebienia? Nie ulega wątpliwości, że każdy, nawet najzwyklejszy deser można z łatwością przemienić w słodkie dzieło sztuki. Wystarczą nietuzinkowe talerzyki do deserów oraz porcja kreatywności.

Talerzyki do deserów

Nic tak nie dodaje urody kawałkowi przepysznego ciasta jak wytworny talerz, na którym został podany. Talerzyki deserowe mogą być małe lub większe, gładkie lub ozdobione. Wszystkie jednak łączy jedno – stanowią fantastyczną dekorację dla pysznego zwieńczenia posiłku.

Kreatywność w parze w chęcią

Deserowe talerzyki można z powodzeniem dodatkowo ozdobić ażurowymi kawałkami czekolady, sypkimi przyprawami czy jadalnymi kwiatami albo owocowym sosem. Wszystko zależy jedynie od wyobraźni i własnej pomysłowości. Możliwości jest niemal bez liku.
Nic przecież tak bardzo nie motywuje, jak uśmiech na twarzach bliskich zachwyconych pięknie podanymi słodkościami.

Może Ci się również spodoba