Automat do bitej śmietany- nowy, czy używany?

Maszyna do ubijania śmietany jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia placówek oferujących różnego rodzaju desery. Bita śmietana w sprayu nie jest mile widziana przez klientów i nie sprzyja uzyskaniu u nich pozytywnej opinii.

Koszt dobrej jakości maszyny

Automat do bitej śmietany nie jest tanim urządzeniem. Nowa maszyna kosztuje przeciętnie kilkanaście tysięcy złotych. Taki koszt to dla właściciela niewielkiej firmy spory wydatek. Jest na to sposób- przedsiębiorca może kupić urządzenie z drugiej ręki i zaoszczędzić w ten sposób kilka tysiecy złotych.

Wady używanych urządzeń

Zakup używanego automatu do bitej śmietany wiąże się z pewnym ryzykiem. Czy urządzenie jest w pełni sprawne? Tego kupujący nigdy nie może być pewien. Może się okazać, że produkt ma wadę, która ujawni się dopiero po jakimś czasie. Kupując używany automat do bitej śmietany, przedsiębiorca co prawda sporo oszczędza, ale też nie otrzymuje żadnej gwarancji ani możliwości zwrotu.
Aby kupić nowy automat o zaawansowanych funkcjach, przedsiębiorca musi wydać około 12- 18 tysięcy złotych, ale dostaje w zamian na niego gwarancję (12 lub 24 miesiące) i nie musi się obawiać, że stan urządzenia jest daleki od ideału, a części mogą być już mocno zużyte.

Trudne podjęcie decyzji

To, jaką maszynę ostatecznie kupi przedsiębiorca, zależy wyłącznie od niego, jego możliwości finansowych oraz nastawienia do używanego sprzętu. Jeśli poświęci trochę czasu na poszukiwania i będzie miał odrobinę szczęścia, może kupić używany automat do bitej śmietany w bardzo dobrym stanie i z powodzeniem go używać nawet przez długi czas.

Możesz również polubić…