Jak wybrać i gdzie kupić pojemnik na ciasto?

Opakowanie ciasta na czas transportu to często duże wyzwanie. Źle zabezpieczony wypiek nie tylko ulegnie deformacji i straci swój pierwotny wygląd, ale przede wszystkim straci świeżość i smak. Jak uniknąć wpadki, opakowując słodkości? Najlepiej postawić na dobrej jakości pojemniki na ciasto. Który model wybrać i gdzie go kupić?

Pojemniki na ciasto – oferta sklepów

Jak opakować ciasto na czas transportu? Sklepy oferują kilka opcji. Pierwsza to opakowania jednorazowe, najczęściej plastikowe, rzadziej kartonowe. Te sprawdzą się, jeśli trzeba opakować tylko kawałek ciasta – na przykład dla gości po urodzinach, imieninach czy innej imprezie okolicznościowej. Przy całym cieście lepiej stosować specjalne pojemniki na ciasto plastikowe o rozmiarze blachy. Te mają różne rozmiary, najczęściej składają się z dwóch części: dołu i przykrywki. Niektóre modele wyposażone są w uchwyt, który ułatwia przenoszenie opakowania.

Gdzie kupić dobrej jakości pojemnik na ciasto?

Pojemniki do przechowywania i transportu ciasta oferuje większość sklepów z wyposażeniem domowym, a także profesjonalne sklepy gastronomiczne. Najważniejsze, by przy wyborze zwrócić uwagę na materiał wykonania i wykończenie. Opakowanie powinno być solidne, szczelnie zamykane, dostosowane do wielkości i rodzaju ciasta, które ma być w nim przechowywane. Najlepiej stawiać do produkty renomowanych producentów, cieszących się dobrą opinią innych klientów.

Może Ci się również spodoba