Zaopatrując domowy barek – wybór kieliszków

Przygotowywanie wymyślnych drinków i koktajli może być nie lada frajdą, ale też wyzwaniem. Nie bez powodu profesjonalni barmani przechodzą liczne kursy i nieustannie szkolą się w swojej sztuce. Dobrze podany drink będzie idealnym uzupełnieniem wieczoru spędzanego w gronie bliskich znajomych. Warto poczęstować ich czymś wyjątkowym. Niezbędne okażą się do tego odpowiednie kieliszki do drinków. Co warto mieć w szafce domowego barku?

Najpopularniejszy drink na świecie

Jednym z najchętniej wybieranych drinków jest cosmopolitan, przepyszny czerwonawy napój o delikatnym smaku. Koktajl rozsławiony został w dużej mierze przez kultowy serial „Seks w wielkim mieście”. Serwuje się go w wysokich kieliszkach do drinków na zgrabnej nóżce. Góra kieliszków do drinków jest w kształcie trójkąta.

Moc orzeźwienia

Kolejnym bardzo popularnym i łatwym do przygotowania orzeźwiającym napojem jest mohito. Tutaj do drinków kieliszki mogą jednak występować w różnych wariantach. Mohito to tak zwany long drink, powinno się go więc długo sączyć. Pojemność naczynia musi więc być odpowiednia – nie mniejsza niż 200 ml. Do tego z powodzeniem sprawdzą się proste smukłe szklanki. Barmani stosują także kieliszki na krótkiej i masywnej nóżce.

Może Ci się również spodoba