Jak wybrać kieliszki do likierów?

Ciężko wyobrazić sobie porządną imprezę, szczególnie u nas w Polsce, bez solidnej dawki alkoholu. Podczas imprez pijemy dużo, bardzo różnorodnych alkoholi. Piwo, wódka czy wino to najczęstsi bywalcy imprezowych stołów, ale nie tylko. W jaki sposób dobrać naczynia do picia innych smakołyków?

Nie tylko tradycja

Standardem na każdej imprezy jest oczywiście wódka. Pijemy ją standardowo z kieliszków, ale bywalcy studenckich imprez mają ze sobą na pewno doświadczenia ze słoikami. W towarzystwie wódki popularne stają się likiery. Z kieliszków do likierów można pić takie smakołyki jak np. adwokat. Kojarzony z imieninami babci coraz częściej gości na stołach podczas zakrapianych imprez.

Zestaw szklanek i kieliszków

Szykując się do imprezy warto zakupić kieliszki do likieru czy wysokie szklanki do drinków. Taki zakup na pewno się nie zgubi, a może okazać się kluczowy na niejednej imprezie. W końcu warto czasem oderwać się od standardu i zamiast piwa wypić np. porządne Long Island Ice Tea.

Podczas mocno zakrapianych imprez coraz częściej sięgamy po inne alkohole niż wódka i piwo. Do niedawna do likieru kieliszki nie były często spotykane wśród kuchennych akcesoriów jednak z czasem zyskały na popularności.

Może Ci się również spodoba