Akcesoria baristy od a do z

Jak łatwo się domyśleć najlepszą kawę może zaparzyć jedynie zawodowy barista. Mając do dyspozycji nie tylko swoje umiejętności i doświadczenie, ale również profesjonalne wyposażenie kawiarni, dobry barista potrafi z ziaren kawy wydobyć niepowtarzalny aromat i smak. Na szczęście, aby zaparzyć doskonałą kawę nie trzeba być od razu profesjonalnym baristą. Każdy może zostać tzw. „home-baristą” i na własną rękę przygotować pyszną kawę.

Jak przygotować pyszną kawę?

Aby przygotować nieziemską kawę potrzebna jest nie tylko wiedza na temat poszczególnych gatunków kawy i znajomość jej parzenia, ale również dobre akcesoria baristy. Bez specjalistycznych akcesoriów nie będzie można samodzielnie mielić, zaparzać, doprawiać i dekorować kawy. Podstawowym wyposażeniem domowej kuchni jest oczywiście dobry ekspres do kawy. Najlepiej zainwestować w sprzęt, który posiada ciśnieniowy spieniacz do mleka. Ekspres to doskonała propozycja dla tych osób, które często piją kawę albo przygotowują ją w dużych ilościach. Osoby początkujące powinny zainwestować w ekspres automatyczny.

Niezbędne akcesoria

Jeżeli mamy już porządny ekspres do kawy, to warto zainwestować w niezbędne akcesoria baristy. W pierwszej kolejności warto kupić solidny tamper, czyli urządzenie do ubijania kawy. Smak kawy w dużym stopniu zależy właśnie od siły nacisku oraz techniki ubicia i wypolerowania kawy. Warto wyposażyć się także w młynek do kawy. Godne polecenia są żarnowe młynki, które posiadają regulację grubości mielenia ziaren. Pamiętać należy o tym, że nie każdy gatunek kawy mieli się w identyczny sposób.

Może Ci się również spodoba