Jaką wodę pić?

Wiele mówi się o tym, że dla zachowania pełni zdrowia i optymalnego poziomu nawodnienia organizmu należy pić co najmniej dwa litry wody dziennie. Niewiele jednak wspomina się o tym, że nie powinna to być pierwsza lepsza woda. Najlepiej, jeśli bogata jest ona w składniki mineralne, tylko wtedy bowiem dostarcza do komórek wszystkiego, czego im potrzeba. 

Alkaliczna woda

Jest dla naszego organizmu najzdrowsza. Zawiera one prawdziwe bogactwo minerałów i mikroelementów. Bardzo rzadko występuje w naturze, dlatego aby uzyskać ją w domowym zaciszu, niezbędny będzie jonizator do wody. Jest to urządzenie, które w domowych warunkach przeprowadza elektrolizę wody, doprowadzając do jej chemicznego rozpadu. W efekcie woda dzieli się na alkaliczną i kwaśną, inaczej zwaną wodą martwą. Ta pierwsza posiada optymalny skład dla ludzkiego ciała.

Zdrowotne właściwości wody jonizowanej

Woda alkaliczna jonizowana świetnie sprawdza się w walce z zakwaszeniem organizmu, które niesie ze sobą bardzo negatywne i przykre skutki. Może być bowiem przyczyną wielu groźnych schorzeń, a nawet problemów z otyłością! Alkaliczna woda nie tylko nawadnia komórki, ale również wykazuje działanie odmładzające i detoksykujące organizm.

Może Ci się również spodoba