Wszechstronna i uniwersalna prasa do oleju

Współcześnie istnieje wiele doskonałych urządzeń, które można wykorzystywać w domu. Jednym z nich jest prasa do oleju. Jej głównym przeznaczeniem jest tłoczenie oleju z różnorodnych surowców, dzięki czemu uzyskiwany olej wyróżnia się doskonałym smakiem i aromatem, a co więcej, jego temperatura nie przekracza czterdziestu dwóch stopni Celsjusza, czyli nie został poddany tak powszechnie stosowanej obróbce termicznej.

Dzięki prasie do oleju uzyskuje się olej zdrowszy, aromatyczny, smaczny, posiadający wysokie właściwości odżywcze. W skład wyposażenia prasy do oleju wchodzą zazwyczaj, takie elementy jak szklany dzbanek na olej, sito zewnętrzne, szczotka do czyszczenia, rękawica ochronna do demontażu oraz przetyczka do demontażu. Zarówno mycie, jak i suszenie prasy do oleju jest bardzo proste.

Prasę do oleju cechuje przede wszystkim funkcjonalność, uniwersalizm i wszechstronność. Dzięki szczególnym właściwościom prasy do oleju istnieje możliwość tłoczenia go z kopru, konopi, pietruszki, migdałów, orzechów ziemnych, orzechów włoskich, kminku, czarnego pieprzu, lnu, słonecznika, rzepaku, dyni, papryki słodkiej, wiesiołka, soi, sezamu. Wymienienie wszystkich produktów jest po prostu niewykonalne.

Może Ci się również spodoba