Podstawowe parametry techniczne witryn chłodniczych

Witryny chłodnicze to zaawansowane urządzenia, wykorzystujące technologię sprężania i rozprężania gazów, dzięki czemu w ich wnętrzu znacznie obniża się temperatura. Oto kilka parametrów technicznych, tak ważnych dla prawidłowego funkcjonowania witryny.

Pojemność

Pojemność witryn chłodniczych jest różna w zależności od tego, z jak dużą witryną ma się do czynienia. W przypadku małych urządzeń jest to zaledwie 100 litrów. Z kolei duże witryny chłodnicze, pomieszczą w sobie nawet i 1000 litrów.

Masa

Wbrew pozorom, pusta witryna chłodnicza jest urządzeniem dosyć ciężkim. Masa niewielkiej witryny to nieco ponad 40 kilogramów. O wiele większe i masywniejsze rozwiązania mogą ważyć nawet i ponad 100 kilogramów – oczywiście w zależności od pojemności i docelowego zastosowania.

Zakres temperatur

We wnętrzu witryny chłodniczej mogą panować bardzo zróżnicowane temperatury. Klasyczne urządzenia pozwalają na jej regulację w zakresie od kilku, do nawet kilkunastu stopni Celsjusza. Rzadkością są witryny pozwalające na zamrażanie produktów.

Zużycie energii

Z punktu widzenia kupującego, bardzo istotne jest zużycie energii. W przypadku małych witryn, trzeba liczyć się z jej zużyciem na poziomie 2 kWh na dobę. Większe witryny to większe zużycie energii.

Może Ci się również spodoba