Dlaczego sok z wyciskarki jest lepszy niż ze sklepu?

Coraz częściej w wielu polskich kuchniach pojawiają się wyciskarki do soków. Nic w tym dziwnego – coraz większa grupa Polaków docenia wręcz niebagatelne znaczenie naturalnych soków dla swojego zdrowia. Dlaczego lepiej pić sok z wyciskarki, niż np. ze sklepu?

Naturalnie mętny

Sok z wyciskarek do owoców jest naturalnie mętny. Posiada on szereg dodatkowych składników, jakich na próżno można szukać w klasycznym soku ze sklepu. Cząsteczki owoców to składnik bardzo ważny ze zdrowotnego punktu widzenia. Tymczasem w sokach sklepowych bądź też z sokowirówek, takich składników po prostu nie ma.

Bez dodatków

Kto sprzedaje w sklepie 100-procentowy, naturalny sok? Przecież taki produkt po kilku, maksymalnie kilkunastu dniach po prostu zepsułby się. W naturalnych sokach procesy wydzielania poszczególnych substancji trwają w sposób niezachwiany. W przypadku 100-procentowych soków prosto ze sklepu, to zjawisko nie jest już zachowane. Jest to spowodowane przede wszystkim obecnością co najmniej kilku substancji, których zadaniem jest przedłużenie okresu do spożycia danego soku.

Warto również dodać, że sok z wyciskarek do soków ma swój własny, naturalny aromat. I zawsze smakuje nieco inaczej zwłaszcza, jeśli dodamy do niego inne nuty smakowe.

Może Ci się również spodoba